fbpx

Gribi zilu? Varbūt rozā? – Biljarda galdi katrai gaumei

Biljarda galds kā iespaidīgs interjera priekšmets – kā iekļaut to savā mājoklī

Gadsimtiem ilgi biljarda zāle ir bijusi vieta, kur turīgiem džentlmeņiem atpūsties, baudīt dzērienus un aizraujošo spēli, aizmirstot par ikdienas kņadu un satraukumiem. Lai gan laika gaitā biljarda loma ir nedaudz mainījusies, jautrā izprieca joprojām ir spējusi saglabāt savu popularitāti.

Kā iekļaut iespaidīgo priekšmetu savā interjerā, uzzini, lasot tālāk.

Biljarda galdam nepieciešams daudz vietas

Gan Rīgā, gan arī citviet pasaulē ir publiskas biljarda telpas, kurās izklaidēties pēc sirds patikas. Taču mūsdienās biljarda galds nereti sastopams arī mājās, kur tas var funkcionēt arī kā interjera elements. Divi zaķi ar vienu šāvienu – gan lielisks interjera papildinājums, gan arī aizraujošs izklaides veids.

Plānojot telpu, kurā atradīsies biljarda galds ir svarīgi ņemt vērā dažādus aspektus. Vispirms ir kārtīgi jāapdomā, kādiem mērķiem istabu pamatā izmantosi. Ja biljarda galdu lietosi vien dažreiz, tad plānojumam nav tik liela nozīme.

Ņem vērā, ka vairs nav tie laiki kad jāizvēlas starp ēdamgaldu vai biljarda galdu- Tepat Latvijā, Tu vari pasūtīt galdu 2in1. Jā, kā bildē!

Taču tiem, kas vēlas regulāri izmēģināt spēkus jautrajā izklaidē, ir jāpārliecinās, būs gana daudz vietas, lai kustētos un izdarītu sitienus. Labā ziņa ir tā, ka biljardu galdu var pieskaņot teju jebkura interjeram.

Vienalga, vai priekšroku dod stoiskam Viktorijas laikmeta iekārtojumam ar ādas dekorācijām un spēcīgu apgaismojumu, vai arī esi retro stila cienītājs, biljarda galdu var pielāgot jebkuriem apstākļiem. Kam jāpievērš uzmanība, iegādājoties skaisto interjera elementu?

Biljarda galdi mēdz būt ļoti dažādi. Tieši tāpēc veic izpēti un atrodi galdu, kuram ir tev tīkams rāmis, kājas, šīferis, audums, spilveni/sliedes un, protams, arī spēles piederumi.

Apdomā galda izmēru un krāsu

Liela nozīme, nenoliedzami, ir arī biljarda galda izmēram. Ja izvēlēsies to pārāk lielu, tad telpa izskatīsies pieblīvēta. Šajā jautājumā ir svarīgi ņemt vērā, kāds ir telpas izmērrs un kādai biljarda spēlei tu dod priekšroku.

Amerikāņu, angļu un krievu biljards ir populārākie kiju sporta veidi, katram no tiem ir nepieciešams savs spēles laukums, kas var svārstīties no pusotra līdz par trīs metriem. Runājot par krāsu, jāteic, ka visbiežāk biljarda galdiem ir zaļš, zils, sarkans, brūns vai melns audums, savukārt tumša koka apdare.

Ja iespējams, ir ieteicams arī citas interjera detaļas izvēlēties līdzīgās krāsās un toņos.

Pareizs apgaismojums – svarīgs faktors telpas iekārtošanā

Iekļaujot biljarda galdu kā interjera elementu, svarīgi ir padomāt arī par atbilstošu apgaismojumu. Ja kaut reizi esi apmeklējis biljarda zāli, tad, visticamāk, zini, ka spēles lielākoties norit nelielā krēslā, vienlaikus galds vienmēr ir labi apgaismots. Šo principu ir būtiski ievērot.

Vislabākajā scenārijā virs biljarda galda būtu jāizvieto piekaramās lampas, kuras atrodas stāvoša cilvēka acu līmenī. Tas ne tikai atvieglos spēles procesu, bet arī izcels galdu vēl vairāk. Atceries, ka biljards sniedz iespēju atpūsties, tāpēc arī telpai vajadzētu būt intīmai, mierīgai atmosfērai.

Vēlies iekļaut biljarda galdu savā interjerā, taču baidies, ka tam nav vietas? Bez satraukuma! Biljarda galds ir daudzfunkcionāls. Ja tas ir speciāli izgatavots un tam ir vāks, dienas laikā to iespējams izmantot arī kā pusdienu, rokdarbu vai darba galdu.

Tad, kad pienāk laiks nodoties izpriecai, tad atbrīvo to no liekajiem priekšmetiem un vāku noņem. Mūsdienās iespēju ir daudz. Tirgū ir pieejami pat salokāmi biljarda galdi – tie var būt lieliska alternatīva, ko izmēģināt, lai izprastu, vai ir vērts investēt pastāvīgā galdā.

Iegādāties biljarda galdu ir sapnis daudziem māju un dzīvokļu īpašniekiem. Tas gan nav nekāds pārsteigums, jo iespaidīgajiem priekšmetiem ir daudz plusu. Biljarda galdi ir ne tikai vieta, kur satikties visai ģimenei un draugiem, bet arī interjera priekšmeti, kas lieliski papildinās tavas mājas estētiku.

Atstāt komentāru

Jūsu epasta adrese netiks publicēta. Obligāti aizpildāmie lauki atzīmēti ar *

Shopping Cart
Scroll to Top