fbpx

Spēles veids

Lai izvēlētos biljarda galdu, jums jāzina, kura tieši biljarda spēle jūs interesē. Dažādu biljarda spēļu noteikumus (amerikāņu pūls, snūkers, krievu piramīda, angļu pūls, karams) varat atrast biljarda federāciju vietnēs.

Russian Pyramid

Piramīda jeb krievu biljards bija vienīgā biljarda spēle Lietuvā Padomju Savienības laikā. Kluba (3m*1,5m) un semi club (2m*1m) biljarda galdi bija ļoti populāri visā Padomju Savienības teritorijā, un klienti bieži interesējās par šiem biljarda galdiem. Mūsdienās izmēru varianti ir palielināti līdz 8. Sākot ar 9 pēdu izmēru šo biljarda spēli spēlē ar 68mm diametra biljarda bumbiņām, uz mazāka izmēra biljarda galdiem šo spēli spēlē ar 57,2mm diametra bumbiņām. Šī biljarda spēle neprasa sarežģītu stratēģiju, bet prasa lielu precizitāti, jo kabatu platums ir tikai 4-6 mm lielāks nekā biljarda bumbiņas diametrs. Ļoti populāra biljarda spēle visā bijušās Padomju Savienības teritorijā, līdzīga spēle tiek spēlēta arī Somijā.

Pool

Pool spēle ir visdinamiskākā spēle. Maksimālais Pūla biljarda galdu izmērs ir 9 pēdas (spēles laukums 2,54*1,27 m), bet mājās varat baudīt arī mazāka izmēra 8 pēdu un 7 pēdu biljarda galdus. Krāsainas biljarda bumbas, lielas kabatas – iespēja lieliski pavadīt laiku kopā ar ģimeni. Šī ir populārākā biljarda spēle pasaulē un arī Lietuvā.

Snooker

Snūkers – biljarda spēle, kas iegūta no Anglijas un atspoguļo precizitāti, graciozitāti un inteliģences uztveri. Snūkera turnīros, kas bieži tika pārraidīti Eurosport TV, jūs varat saprast šīs biljarda spēles patieso skaistumu. Šī biljarda spēle ir pietiekami izsmalcināta, ņemot vērā precizitāti, kā arī taktiku. Šo biljarda spēli var spēlēt Lietuvā(arī citās Baltijas valstīs), taču biežāk biljarda klubos nekā mājās.

English pool

Tāda pati kā Snūkers, šī biljarda spēle ir atvasināta no Anglijas un ir spēlējama uz 5-6 pēdu snūkera galdiem. Melnās, baltās un septiņas dzeltenās plus septiņas sarkanās biljarda bumbiņas tiek trāpītas saskaņā ar 8. baseina noteikumiem. Šī biljarda spēle ir populāra tikai Lielbritānijā. Lietuvā nav populārs, bet uz tiem pašiem biljarda galdiem var spēlēt Snūkera spēli tikai izmantojot mazāku biljarda bumbiņu komplektu.

Carom

Essence of Carom izmanto noteiktu biljarda bumbiņu, lai trāpītu citai, kurai tādā pašā kārtībā ir jātrāpa trešajai. Iespējamā prasība ir pieskarties diviem vai trim biljarda bortiem. Arī kā prasība noteiktā biljarda galda zonā (atzīmēta uz biljarda auduma) izgatavot ne vairāk kā noteiktu daudzumu karabīņu. Šī biljarda spēle prasa ne tikai labas zināšanas un prasmes, bet arī ļoti precīzu biljarda galdu: īpaši stingru konstrukciju, līdz 70 mm biezu šīfera un apkures sistēmu biljarda galda spēles laukumam. Šī biljarda spēle ir ļoti populāra Itālijā, Francijā. , arī vairākās valstīs Āzijā, Āfrikā, Dienvidamerikā.

Shopping Cart
Scroll to Top